جوش های روی بازو علت و درمان

فروشگاه تخفیفات فوراور
۱۱ تیر ۱۴۰۱
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
علت جوش های روی بازو

جوش های روی بازو ،آن دسته از جوش های آزار دهنده در بازوهای شما معمولاً ناشی از یک بیماری پوستی به نام کراتوز پیلاریس است. در اینجا، بهترین ترفندها را برای رهایی از کراتوز پیلاریس به اشتراک می گذاریم.آیا بر روی بازوهای خود برجستگی های قرمز رنگی دارید که با مرطوب کردن از بین نمی روند؟ در حالی که جوش روی بازوها هر زمان از سال خسته کننده می باشد، اما در تغییر فصل از زمستان به بهار هنگام تغییر ژاکت های سنگین به لباس های نازک بسیار آزار دهنده می شوند.برآمدگی ها روی بازوها بسیار متداول می باشند. اگر آنها به تدریج تغییر کنند یا بزرگ شوند، معمولاً بی خطر هستند

علت جوش های روی بازو

آن دسته از جوش های آزار دهنده در بازوهای شما معمولاً ناشی از یک بیماری پوستی به نام کراتوز پیلاریس است. در اینجا، بهترین ترفندها را برای رهایی از کراتوز پیلاریس به اشتراک می گذاریم.آیا بر روی بازوهای خود برجستگی های قرمز رنگی دارید که با مرطوب کردن از بین نمی روند؟ در حالی که جوش روی بازوها هر زمان از سال خسته کننده می باشد، اما در تغییر فصل از زمستان به بهار هنگام تغییر ژاکت های سنگین به لباس های نازک بسیار آزار دهنده می شوند.

برآمدگی ها روی بازوها بسیار متداول می باشند. اگر آنها به تدریج تغییر کنند یا بزرگ شوند، معمولاً بی خطر هستند.بیشتر برجستگی های روی بازوها در اثر بیماری به نام کراتوز پیلاریس ایجاد می شوند. علل احتمالی دیگری از جمله شرایط التهابی پوست مانند فولیکولیت نیز وجود دارند.با وجود طیف گسترده ای از علل ممکن، نباید خودتان علت جوش ها و برآمدگی های بازوهای خود را تشخیص دهید.

با این وجود، می توانید از اطلاعات زیر برای شروع بررسی علل اساسی استفاده کنید، که در مورد آن ها با متخصص پوست یا پزشک خود صحبت کنید.کراتوز پیلاریس، که معمولاً به نام “پوست مرغی” شناخته می شود، شایع ترین علت برآمدگی بازوها می باشد. این بیماری با برجستگی های کوچک قرمز یا قهوه ای در قسمت پشتی بازوها مشخص می شود. همچنین ممکن است در قسمت پشت ران و باسن نیز ایجاد شود.در حالی که پوست مرغی می تواند خسته کننده باشد، اما مضر نیست.

مانند آکنه، برجستگی ها زمانی که سلول های مرده پوست در منافذ پوست گرفتار شوند، ایجاد می گردند. برخی از برجستگی ها ممکن است دارای سرهایی مانند جوش باشند. با این حال، بیشتر برجستگی های کاراتوز پیلاریس روی بازوها کوچک و مسطح می باشند.آنچه پیشگیری از کراتوز پیلاریس را دشوار می سازد، این واقعیت است که می تواند این بیماری ارثی باشد. اما از آنجایی که برجستگی ها با ساخت سلول های مرده پوست مرتبط هستند،

می توانید به درمان آن ها کمک کرده و با لایه برداری منظم از شکل گیری سایر آن ها جلوگیری کنید.درم ابریژن و لایه برداری شیمیایی توسط متخصص پوست نیز می توانند در موارد شدیدتر کمک کنند.زمان های خشک و کم تر مرطوب سال نیز می تواند در پیشرفت این برآمدگی ها نقش داشته باشند. لایه برداری منظم هنوز هم می تواند به شما کمک کند، پس پوست خود را با لوسیون مرطوب کنید. در حالی که برجستگی ها ممکن است نسبت به لمس احساس خشکی کنند، اما کراتوز پیلاریس خارش ندارد.

علت جوش های روی بازو

علت جوش های روی بازو

علت برآمدگی های روی بازو

گذشته از ژن های شما، اگر یک یا چند مورد از موارد زیر را داشته باشید، ممکن است در معرض خطر برجستگی های کراتوز پیلاریس باشید.

 • اگزما
 • پوست خشک
 • ساخت سلول های مرده پوست(اکتیوز)
 • آلرژی و تب یونجه
 • سابقه سرطان پوست
 • چاقی
 • پوست مرغی در خانم ها و همچنین نوجوانان و بزرگسالان بیشتر دیده می شود.

کراتوز پیلاریس خارش ندارد، اما برخی از انواع دیگر برجستگی های بازو وجود دارد. اگر برآمدگی در بازوهای شما خارش دارد، یک از دلایل احتمالی زیر را در نظر بگیرید.

جوش روی بازو و خارش

برخی از برجستگی های روی بازوها ممکن است خارش دار باشند که تا حدودی ناشی از التهاب و سوزش پوست می باشد. برجستگی های خارش دار احتمالی که ممکن است روی بازوها ایجاد شود عبارتند از:

 • اگزما

این حالت یک بیماری التهابی پوستی است که می تواند باعث بثورات ورم دار خارش دار قرمز شود که ممکن است در برخی مناطق ایجاد شود.

 • کهیر

در این حالت برجستگی های قرمز ناشی از یک واکنش آلرژیک ایجاد می شوند.

 •  فولیکولیت

این حالت شرایطی است که برآمدگی های متعدد بر روی پوست در اثر التهاب فولیکول های مو ایجاد می شود.

 • بثورات حرارتی

این حالت به دلیل گرمای بیش از حد ایجاد شده و منجر به انسداد عرق در منافذ شما می شود.

 •  پسوریازیس

این حالت یکی دیگر از بیماری های التهابی پوستی است. از علائم پسوریازیس می‌توان به برجستگی های قرمز تا نقره ای اشاره کرد.

 • جوش های بدون خارش

بر خلاف برجستگی های پوستی خارش دار که در بالا ذکر ش ، کراتوز پیلاریس خارش ندارد. یکی دیگر از دلایل بدون خارش برآمدگی در بازوها، آکنه است. هنگامی که منافذ شما با هر یک از موارد زیر گرفتار شوند، جوش های روی بازوها می توانند افزایش پیدا کنند:

 • سلوله ای مرده پوست
 • باکتری
 • چرک
 • روغن

سرطان های پوستی ممکن است باعث خارش شوند. این علت نادر است، اما تشخیص سریع آن ها در جلوگیری از شیوع تومورها حائز اهمیت است.

جلوگیری از ایجاد جوش بازو:

 • حتما بعد از فعالیت های جسمی که منجر به تعریق بدن شما شده اند حمام کنید.مثلا بعد از هر جلسه ورش
 • بعد از آشپزی مثل سرخ کردن مواد غذایی بدن خود را بشوئید زیرا این چربی ها روی سطح پوست و منافذ آن نشسته و آن ها را مسدود می کنند
 • از لایه برداری های شیمیایی مثل کرم ها و یا لایه بردارهای طبیعی مثل کیسه کشیدن در حمام خود استفاده کنید تا آلودگی های سطح پوست و پوست های مرده از سطح پوست شما جدا شوند.
 • از ومسایل شخصی دیگران مثل حوله و لوازم اصلاح استفاده نکنید
 • اگر اهل ورزش هستید حتما قبل از استفاده از دستگاه های ورزشگاه آن ها را ضد عفونی کنید و از ملحفه شخصی روی آنها استفاده کنید.
 • جوش ها را فشار ندهید و آنها را لمس نکنید: زیرا این عفونت ها پخش شده و سایر نقاط را نیز آلوده می کنند.
 • زیاد در معرض آفتاب قرار نگیرید زیرا در زمانی که زیر نور خورشید هستید پوست چربی بیشتری تولید می کند.همچنین در صورت قرار گرفتن در معرض خورشید حتما ضد آفتاب مناسب بزنید.
 • بیش از حد بدن و صورت خود را نشوئید: وقتی بیش از حد بدن شسته شود در نتیجه پوست خشک می شود و پوست برای برگرداندن آب و نرم کرددن پوست چربی بیشتری تولید می کند و تعادل ترشح چربی آن بهم می خورد.
علت جوش های روی بازو

علت جوش های روی بازو

کرم برای از بین بردن جوش و جای روی بازو

همانطور که در بالا ذکر شد، کراتوز پیلاریس با لایه برداری منظم و همچنین درمان های لایه برداری عمیق تر مانند درم ابریژن قابل درمان است. در موارد شدید، متخصص پوست ممکن است از کرم رتینول برای کمک به پاکسازی برجستگی ها استفاده کند.

لایه برداری پوست

لایه برداری می تواند به درمان علل دیگر برجستگی بازو نیز کمک کند. این فرایند کمک می کند تا سلول های مرده پوست از لایه بالایی پوست کنده شوند تا در منافذ شما گرفتار نشوند.برای این منظور، تکنیک های لایه برداری ممکن است برای آکنه، پسوریازیس و ساخت سلول های مرده پوست نیز مفید باشند. برای لایه برداری ملایم می توانید از یک لیف نیز استفاده کنید. مراقب باشید که پوست را نخراشید، زیرا این کار می تواند باعث تحریک و احتمالاً ایجاد برجستگی های بیشتر شود.

داروی مناسب برای درمان برآمدگی بازو

سایر اقدامات درمانی برای برآمدگی روی بازوها به علل اصلی بستگی دارد. لایه برداری می تواند اگزما، فولیکولیت و بثورات حرارتی را تحریک کند. اما این فرایند شما را از برآمدگی های جدی مانند سرطان پوست خلاص نمی کند.بیماری های التهابی پوستی ممکن است با کرم های موضعی درمان شوند تا به تسکین التهاب کمک و از بروز بیشتر برجستگی ها جلوگیری کنند.

کرم های بدون نسخه با جو دوسر یا هیدروکورتیزون می توانند به تسکین برجستگی های پوستی خارش دار کمک کنند. اگر پوست شما بهبود نیافت، ممکن است به یک پماد تجویزی پزشک نیاز داشته باشید.اگر پزشک مشکوک به آلرژی در ایجاد برآمدگی های پوستی باشد، ممکن است لازم باشد آنتی هیستامین تجویز کند. واکنش پوستی به آلرژن ها می تواند مدتی طول بکشد، اما درمان و پیشگیری به پاکسازی برجستگی های مربوط به پوست کمک می کند.

علل و درمان آکنه های روی کمر و بدن

جوش های سرسیاه فقط روی صورت ظاهر نمی شوند. نواحی دیگری وجود دارد که این جوش ها می توانند ظاهر شوند مانند قفسه سینه، گردن، شانه ها، بازوها و حتی باسن. آکنه ی کمر بسیار متداول می باشد و حتی نام خود را دارد: باکنه

اگر آکنه های کمر و بدن دارید، بدانید که آن ها کاملاً طبیعی هستند. آکنه بدن می تواند برای هر فرئی، چه نوجوانان و چه بزرگسال اتفاق بیفتد.آکنه بدن ناشی از همان عواملی است که باعث آکنه صورت می شود، یعنی غدد چربی بیش فعال، سلول های اضافی مرده پوست و تکثیر باکتری های ایجاد کننده آکنه.

علل ایجاد جوش روی بازو و پشت

در اینجا چگونگی ایجاد جوش های آکنه آورده شده است: هنگامی که چربی و سلول های مرده پوست در داخل فولیکول گرفتار می شوند، می توانند انسداد ایجاد کنند. این انسداد تبدیل به سیاهی می شود و در صورت حمله باکتری ها می تواند به جوش یا التهاب پیشرفت کند. آکنه بدن به طور کلی بر خلاف پاهای شما محدود به قسمت پشت و نیمه فوقانی بدن است.مانند صورت، قسمت بالای بدن دارای غدد چربی زیادی است، بنابراین فولیکول ها به احتمال زیاد با سبوم اضافی و سلول های مرده پوست درگیر می شوند.

فوراور لیوینگ

برای مشاوره و خرید محصولات فوراور با فروشگاه محصولات تخفیفی فوراور تماس بگیرید.

درباره فروشگاه محصولات فوراور بیشتر بدانید


فروشگاه محصولات تخفیفی فوراور

 

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط

چگونه از موی خود محافظت کنیم؟

چگونه از موی خود محافظت کنیم؟

عوامل محافظ مو اگر به زیبایی و سلامت موهایتان اهمیت می دهید بهتر است از مصرف پروتئین، زینک، ...
فروشگاه تخفیفات فوراور
۰۶ شهریور ۱۴۰۰
ویژگی محصولات فوراور

چرا از محصولات فوراور استفاده کنیم؟

ویژگی استفاده از محصولات فوراور چیست ؟ Forever Living شرکت فوراور بزرگ ترین تولید کننده، سازنده و توزیع ...
فروشگاه تخفیفات فوراور
۲۸ تیر ۱۴۰۰
نکات جلوگیری از پیری زودرس

جلوگیری از پیری زودرس با ضد چروک فوراور

۱۱ نکته برای جلوگیری از پیری زودرس با ضد چروک فوراور فوراور،پیری برای انسان روندی اجتناب‌ناپذیر است اما ...
فروشگاه تخفیفات فوراور
۱۴ تیر ۱۴۰۰
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader